Latvijas čempionātu badmintonā rīkos Valkā 6.-7. februārī

Latvijas čempionātu badmintonā rīkos Valkā 6.-7. februārī

Latvijas čempionāts badmintonā 2016.gadā notiks Valkā, 6.-7.februārī, nedēļā, kad viscaur Eiropā notiek nacionālie badmintona čempionāti. Latvijas čempionātam, saskaņā ar Latvijas Badmintona federācijas reitingu, kvalificēsies 48 badmintonisti vienspēlēs un 24 pāri dubultspēlēs.

Latvijas badmintona federācijas valde jau 2015.gada oktobrī, izskatot badmintona klubu un pašvaldību pieteikumus, nolēma Latvijas 2016.gada Latvijas čempionātu rīkot Valkā, pilsētā, kur ir senas badmintona tradīcijas, kā arī pilsētas mērs Vents Armands Krauklis ir personīgi vērsies pie Latvijas badmintona federācijas ar aicinājumu Latvijas čempionātu rīkot Valkā. Vents Armands Krauklis arī apliecināja pašvaldības gatavību līdzdarboties, lai nodrošinātu labus sacensību apstākļus, tai skaitā vakara pasākumu, nakšņošanas iespējas un balvas.

“Badmintons ir viens no pieejamākajiem un demokrātiskākajiem sporta veidiem, kuru sekmīgi var un vajag spēlēt visos vecumos. Tāpēc esam priecīgi, ka Latvijas čempionāts badmintonā notiks Valkā. Savulaik, kad organizēju pirmo Valkas čempionātu, tajā piedalījās tikai padsmit interesenti, no kuriem dažs knapi spēja pārsist pāri tīklam. Tagad mums Valkā ir divi badmintona klubi, izcīnītas medaļas dažāda līmeņa sacensībās, savs tradicionālas starptautisks turnīrs pāriem. Uzskatam, ka čempionāta norises vieta ir loģiska. Valkā aram garantēt gan augsta līmeņa infrastruktūru, gan profesionālu organizāciju,” norāda Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, piebilstot, ka ar nepacietību gaida Latvijas labākos badmintonistus Valkā, pilsētā, kur sākās Latvija.

Latvijas badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics akcentē, ka rīkojot Latvijas čempionātu tālu no Rīgas, tiek atbalstītas un veicinātas badmintona aktivitātes reģionos. “Lai nav tā, ka badmintona lielie notikumu notiek tikai Rīgā! Šobrīd mums attīstās badmintona reģionālie centri Liepājā, Ventspilī, Talsos, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Valkā, kā arī Rīgas tuvumā Baložos un Salaspilī,” uzskaita Mareks Gruškevics.

“Pieredze arī rāda, ka rīkojot šādus pasākumus reģionos, tur ir gan lielāka līdzjutēju interese, gan ari lielāka atsaucība organizējot. Vietējiem jauniešiem ir iespēja iegūt pieredzi kā līnījtiesnešiem, palīdzēt organizatoriskajos darbos. Tā ir iespēja klātienē redzēt Latvijas labākos spēlētājus, un gūt iedvesmu arī pašiem trenēties, lai citkārt varētu piedalīties badmintona sacensībās, Latvijas čempionātā, kā arī tiekties uz piedalīšanos Olimpiskajās spēlēs” piebilst Mareks Gruškevics.

Latvijas badmintona federācijas valde arī nolēma, ka divos laukumos tiks nodrošināta spēļu tiesāšana ar paaugstinājuma, serves un 2 līnījtiesnešiem, šādi tiesājot visas spēles sākot ar 1/2 fināliem. Vienlaicīgi ar Latvijas čempionātu, Valkā nolemts organizēt arī Starptautiskās Badmintona federācijas akreditētā tiesneša Gunāra Lūsvera apmācības semināru Latvijas potenciālajiem tiesnešiem.

Tāpat kā iepriekš, vienā no divām čempionāta dienām notiks abi vienspēļu turnīri, bet otrā dienā notiks visi trīs dubultspēļu turnīru. Precīzs grafiks tiks izstrādāts līdz 15.janvārim, jo vēl notiek saskaņošanas process ar “Sportacentrs TV” par finālspēļu tiešraides iespējamajiem laikiem, un gluži kā lielajos pasaules turnīros, arī Latvijas čempionātam badmintonā nāksies piemēroties TV grafikiem.

Mareks Gruškevics arī pauž gandarījumu par to, ka Latvijas spēlētājiem ir liela interese par piedalīšanos Latvijas čempionātā. “Jau tagad ir jūtama pastiprināta labāko spēlētāju interese piedalīties Latvijā notiekošajos turnīros, lai iegūtu vērtīgos reitinga punktus, jo uz Latvijas čempionātu kvalificēsies tikai Latvijas labākie spēlētāji saskaņā ar Latvijas badmintona federācijas reitingu, gluži tāpat kā uz Olimpiskajām spēlēm kvalificējas saskaņā ar Pasaules badmintona federācijas reitingu,” precizē Mareks Gruškevics.

Atgādinām, ka 2015.gadā par Latvijas čempionu vīriešu vienspēlēs kļuva tobrīd vēl 16 gadus vecais badmintona jaunais talants Niks Podosinoviks, kurš šobrīd ir arī Latvijas badmintona federācijas reitinga līderis. Sievietēm vienspēlēs uzvarēja Monika Radovska, kura šobrīd studē, strādā un trenējas Dānijā. Vīrieši dubultspēlēs uzvarēja Edijs Līviņš ar Tomu Preinbergu, jauktajās dubultspēlēs Reinis Krauklis pārī Latvijā titulētāko badmintona spēlētāju Kristīne Šeferi, kura pārī ar Ievu Popi uzvarēja arī sieviešu dubultspēļu turnīrā.

Comments are closed.