“Yonex Latvia International” kļūst vēl populārāks: pieteikušies 230 badmintonisti no 30 valstīm

“Yonex Latvia International” kļūst vēl populārāks: pieteikušies 230 badmintonisti no 30 valstīm

Uz Latvijā notiekošo Pasaules reitinga badmintona turnīru “Yonex Latvia International”, kas notiks Jelgavā no 1. līdz 4.jūnijam, ir piereģistrēti 230 badmintonisti no 30 valstīm. Tas ir jauns rekords. Pērn uz Latvijas starptautisko turnīru pieteicās 186 badmintona spēlētāji no 18 valstīm. Šogad Latvijā būs pārstāvētas arī tādas tālās badmintona lielvalstis kā Ķīna, Indija un Malaizija.

Pieteikšanās uz “Yonex Latvia International 2017” noslēdzās 2.maijā. Badmintona federācijām no visas pasaules bija iespēja pieteikt savus spelētājus Pasaules Badmintona federācijas (BWF) tiešsaistes sistēmā. 5.maijā Pasaules badmintona federācija publicēja turnīra dalībnieku sarakstu.

>>> Skatīt “Yonex Latvia International 2017” dalībnieku sarakstu

Badmintona turnīrs “Yonex Latvia International 2017” Jelgavas Sporta hallē notiks četru dienu garumā. Ceturtdien, 1.jūnijā, paredzētas kvalifikācijas sacensības, 2.jūnijā no 9:00 notiks kvalifikācijas turnīra noslēdzošā kārta un 13:00 sāksies 1/16 fināli, 3.jūnijā no 10:00 rīta plānoti 1/8 fināli, bet vakarā 17:00 – 1/4 fināli, savukārt 4.jūnijā 10:00 no rīta notiks 1/2 fināli, bet 17:00 sāksies finālspēles. Jelgavas badmintona turnīrā, tāpat kā olimpiskajās spēlēs, tiks izcīnīti pieci medaļu komplekti – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Skarbi, bet spēlētājam, kurš zaudējis spēli, turnīrs beidzās, un netiek izspēlēta arī spēle par 3.vietu, tāpēc bronzas medaļas tiek pasniegtas abiem pusfinālu zaudētājiem.

Latvijas turnīrā atgriezīsies arī pērnā gada uzvarētājs Toma Junior Popov no Francijas, kuram 2016.gada Jelgavas turnīrs bija debija pieaugušo turnīros, turklāt uzreiz ar uzvaru. 2016.gadā Eiropas badmintona konfederācijas atzina Toma Junior Popov par Eiropas badmintona Uzlecošo zvaigzni. 2017.gada aprīlī viņš kļuva arī par trīskārtējo Eiropas junioru čempionu, uzvarot vīriešu vienspēlēs un dubultspēlēs, kā arī Francijas komandas sastāvā uzvarēja Eiropas čempionātu junioru komandām.

Latvijas turnīrā arī šogad redzēsim Jeļenu Komendrovskaju no Krievijas, kura pērn Jelgavā uzvarēja sieviešu vienspēļu turnīrā, kā arī nedēļu vēlāk uzvarēja Lietuvas starptautiskajā turnīrā Kauņā. Arī šogad Pasaules kalendārā Lietuvas turnīrs ir nākamā nedēļā pēc Latvijas turnīra, un daudzi spēlētāji no Jelgavas dosies pa tiešo uz Kauņu.

Šogad Latvijas turnīrā būs pārstāvētās 30 valstis, tai skaitā Austrija, Baltkrievija, Beļģija, Ķīna, Kipra, Čehija, Dānija, Anglija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Islande, Indija, Īrija, Lietuva, Luksemburga, Malaizija, Malta, Moldāvija, Norvēģija, Polija, Rumānija, Krievija, Slovākija, Spānija, Zviedrija, Šveice, Ukraina un Latvija.

Visvairāk spēlētāju šogad būs no Igaunijas – 27, Norvēgijas un Francijas pa 19, Lietuvas – 15. Vairāk nekā 10 spēlētāji būs arī no Anglijas, Somijas, Vācijas, Krievijas un Šveices.

Vairāki Latvijas spēlētāji ir iekļuvuši Yonex Latvia International pamatturnīrā: Sieviešu vienspēlēs Ieva Pope un Katja Romanova; Sieviešu dubultspēlēs Liāna Lencevica & Katja Romanova, kā arī Ieva Pope & Monika Radovska. Jauktajās dubultspēles no pamatturnīra sāks: Guntis Lavrinovičs & Katja Romanova, kā arī Ardis Daniels Bedritis & Liāna Lencēviča. Diemžēl, vīriešu vienspēlēs, kur pieteikušies 116 dalībnieki, Latvijas pirmā rakete Niks Podosinoviks ir 11. kvalifikācijas sarakstā, bet vīriešu dubultspēļu pāris Guntis Lavrinovičs & Kristaps Kalniņš ir pirmie kvalifikacijas sarakstā.

Latvijā notiekošajā Pasaules reitinga badmintona turnīrā 2017.gadā fināli vairs nebūs svētdienas rītā 10:00, bet gan 17:00 vakarā, tādējādi paildzinot turnīra norisi, dodot vēl lielākam dalībnieku skaitam piedalīties kvalifikācijas turnīrā, kā arī palielināt vietu skaitu dubultspēļu pamatturnīrā.

“Fināla pārcelšana uz svētdienas vakaru bija ļoti svarīga arī domājot par skatītāju piesaistīšanu. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka pamudināt skatītājus ierasties sporta hallē svētdien 10:00 no rīta ir ļoti grūti. Turklāt, jāņem vērā to, ka 4.jūnijs būs diena pēc pašvaldību vēlēšanām, kad daudzi Latvijas iedzīvotāji būs pavadījuši pie TV ekrāniem līdz vēlai naktij. Taču svētdienas 17:00 ir ļoti piemērots laiks, lai skatītāji varētu apskatīt baudāmas badmintona spēles klātienē,” stāsta “Yonex Latvia International” direktors un Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā šogad notiks jau ceturto gadu pēc kārtas. 2014. un 2015. gadā šāds turnīrs notika Rīgā ar nosaukumu “Yonex Rīga International”, bet sākot ar 2016.gadu turnīrs notiek Jelgavā ar nosaukumu “Yonex Latvia International”. Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā notika arī 2005. un 2006.gadā, Inčukalnā, ar nosaukumu “RSL Riga District International badminton tournament”.

Latvijas starptautisko badmintona turnīru jau ceturto gadu pēc kārtas atbalstīs pasaulē pazīstamais sporta preču inventāra ražotājs “Yonex”, piešķirot turnīra vajadzībām 1200 zosu spalvu badmintona bumbiņas. “Mēs esam ļoti pazīstams zīmols badmintona spēlētājiem un līdzjutējiem. Vairāk nekā 60% Pasaules reitinga turnīru notiek ar “Yonex” badmintona bumbiņām. Turklāt, spēlētājiem “Yonex” līdzdalība turnīra rīkošanā ir kā kvalitātes zīme,” stāsta Ilgvars Strazdiņš, “Yonex” pārstāvis Latvijā un Lietuvā.

Comments are closed.