Preiļu reģiona sporta skolotāji sertificēti badmintona apmācīšanai

Preiļu reģiona sporta skolotāji sertificēti badmintona apmācīšanai

Piektdien 11.decembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latgalē pirmais ShuttleTime sertifikācijas seminārs sporta skolotājiem par badmintona mācīšanu skolās. Kopā piedalījās 21 dalībnieks no Preiļiem, Aglonas, Līvāniem, Vārkavas, Riebiņiem, Galēniem, Rožupes, Rudzātiem un Jaunsilavas.

Tā kā lielākā daļa dalībnieku jau bija iepazinušies ar badmintona skolu programmu pirms trim nedēļām ievadseminārā, tad šajā reizē uzmanība tika veltīta tieši badmintona noteikumu, spēles organizācijas un spēles tehnikas elementu apmācībai.

Zīmīgi, ka teorētiskajā daļā visvairāk jautājumu tika uzdots tieši par spēles noteikumu niansēm, parasti šos jautājumus man uzdod spēlētāji, kam pēc badmintona iepazīšanas fāzes parādās jau sacenšanās azarts. Tas nozīmē, ka badmintons tiek spēlēts un pietiekami regulāri.

Semināra pirmā praktiskā daļa tika veltīta darbam ar skolotāju metodiskajiem resursiem un to praktisko izmantošanu. Trīs grupās skolotāji saviem kolēģiem vadīja īsas badmintona ievadnodarbību sesijas, lai iegūtu pārliecību par to, ka tikpat viegli un aizraujoši kā spēlēt ir arī vadīt badmintona nodarbības.

Šī ir mana mīļākā apmācību sadaļa, jo tajā skolotājiem ir ne tikai iespēja izmēģināt badmintona macīšanu praksē, bet vienlaicīgi pašiem ļoti ātrā tempā apgūt un nostiprināt badmintona pamatprasmes.

Savukārt pēcpusdienas sesija tika veltīta badmintona bāzes tehnikas pamatīgākai apguvei un vielaikus semināra vadītājs demonstrēja risinājumus, kā iespējams organizēt nodarbību pat 16(!) cilvēkiem uz viena badmintona laukuma.

Tikpat svarīgi, cik iedot skolotājiem apziņu, ka badmintons ir atraktīva un saistoša spēle, kuru iemācīt un iesākt spēlēt var pat stundas laikā, ir parādīt badmintona pieejamību un elastību. Ne visās skolās ir lielas un labi aprīkotas sporta zāles, tāpēc mēs vienmēr cenšamies arī nodemonstrēt, kā badmintona nodarbības organizēt arī salīdzinoši necilos apstākļos vai skaita ziņā “neērtām” grupām.

Ir skaidrs, ka Latgalē mēs atgriezīsimies jau nākamā gada sākumā, jo interesi ir izrādījušas arī Jēkabpils un Rēzeknes skolas. Tomēr nākamā ShuttleTime pietura Latvijā būs Talsos jau 13. janvārī, kad tur notiks pirmais skolotāju seminārs Kurzemē.

bilde4

bilde4
Picture 1 of 10

 

Comments are closed.