ShuttleTime ierodas Latgalē

ShuttleTime ierodas Latgalē

20.novembrī Latvijas Badmintona federācija rīkoja izbraukuma semināru Preiļos. Lai tuvāk iepazīstinātu ar badmintonu, Preiļu Valsts ģimnāzijā tika sapulcināti Preiļu, Varkavas, Līvānu, Riebiņu un Aglonas, kā arī Jēkabpils, Rēzeknes, Krāslavas sporta skolotāji un sporta dzīves organizētāji. Seminārā piedalījās ap 50 dalībnieku.

“Badmintons ir ļoti aizraujošs sports. Dinamisks, ātrs, skatāms. Badmintons ir arī ļoti pieejams, jo to var spēlēt ikvienā sporta zālē, un arī inventārs ir pieejams,” ieinteresētību badmintonā skaidroja Feoktists Pušņakovs.Preiļos pazīstamais sporta dzīves organizētājs Feoktists Pušņakovs.

 

Uz Preiļiem no Latvijas Badmintona federācijas devās “Shuttle time” programmas koordinators Kristaps Pilveris un Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Badmintona seminārs Preiļos 1Kristaps Pilveris un Kristians Rozenvaldsi informēja klātesošos gan par Latvijas badmintonā notiekošo, tai skaitā iespējām jauniešiem, gan “Shuttle time” programmu skolotājiem, gan arī īpaši daudz runāja par badmintona priekšrocībām, akcentējot gan pieejamību, gan ieguvumus.

Iezīmētajos laukumos notika nodarbība “Badmintona pamati 60 minūšu laikā”. Šo nodarbību Kristapam Pilverim palīdzēja novadīt Latvijas pieredzējušākā badmintona spēlētāja Kristīne Šefere un Latvijas talantīgā juniore Olga Mihailova. Šīs nodarbības laikā dalībnieki iemācījās satvērienu, izklupienu, atsitienu un servi.

Pirms kopīgajām pusdienām dalībniekiem tika sagātāts pārsteigums – Kristīnes Šeferes un Olgas Mihailovas paraugspēle. Un lai gan tika izspēlēti tikai divi seti līdz 11 punktiem, taču daudzi dalībnieki pēcāk atzina, ka redzētais ir pilnībā mainījis viņiem priekšstatu par badmintonu, tā ātrumiem, fiziskajām īpašībām un skatāmību.

“Mums šāda semināra rīkošana bija ļoti nozīmīga, jo šobrīd Latgalē ir tukšums. Latgalē ir novadi ar badmintona vēsturi, taču šobrīd Latgalē nenotiek Latvijas mēroga sacensības, nekas nav dzirdēts arī par vietējiem turnīriem, kā arī Latgales jaunieši un pieaugušie nepiedalās turnīros,” situāciju raksturo Kristians Rozenvalds.

Comments are closed.